Kdo to s námi jednou zkusil, neopustí firmu Musil
rodinné řemeslo od roku 19O9
menu

Společnost Icynene®,je jedničkou na trhu izolačních pěn v USA a Kanadě. Jsme hrdí že Vám tento produkt můžeme dodávat pod známkou Chytrá izolace

14. 03. 2015

Chytrá izolace® je systém zateplení kanadskou izolační pěnou Icynene®, která je vyrobena na vodní bázi. Chytrá izolace pak v létě chladí a v zimě hřeje. Pomáhá svými vlastnostmi zmírnit dopad vnějšího prostředí na teplotu ve Vašem domě. V zimě s Chytrou izolací ušetříte na vytápění objektu. V letním období́ Chytrá́ izolace naopak nepustí́ teplo dovnitř̌. Nemusíte pořizovat klimatizaci nebo ušetříte náklady na její provoz. Navíc dosáhnete toho, že se během celého roku budete cítit příjemně.

Celá izolační vrstva z pěny Icynene je plně prodyšná pro vzdušnou vlhkost. Díky tomu, že sama nevlhává, si Chytrá izolace po celou dobu životnosti zachovává vysokou efektivitu a zároveň udržuje konstrukční prvky Vaší stavby v suchu.

S Chytrou izolací výrazně snížíte energetickou náročnost Vašeho domu. Výdaje na instalaci Chytré izolace se Vám vrátí za relativně krátkou dobu zpět. Od roku 2006 jsme provedli izolaci více než 5 000 objektů po celé střední Evropě.

 

Dokonalé utěsnění

Dokonale vyplní veškeré prostory

Chytrá́ izolace vytváří vzduchotěsnou tepelně izolační vrstvu, která dokonale přilne k podkladům a stavebním konstrukcím. Vyplní každou škvíru a teplo nemá kudy unikat. Tím se Chytrá izolace liší od běžných izolačních materiálů, u kterých většinou vznikají značné netěsnosti. Ty mají za následek nemalé tepelné ztráty, protože špatně zaizolovaný detail je jako otevřené okno! Všechno teplo uteče jednou dírou! Proto jsme ji již před pěti lety označili za „Chytrou“.

 

 

Stálost vlastností

Chytrá izolace Icynene nikdy nesedá a po celou dobu životnosti stavby nemění svůj tvar ani objem. Je pružná, proto se neodděluje se od konstrukce a dokáže s konstrukcí pracovat. Díky otevřené buněčné struktuře Chytré izolace® dům dýchá.

 

Rychlost zateplení

 

 

Jeden dům, jeden den – takovou rychlostí instalujeme Chytrou izolaci. Vlastní aplikaci izolace provádíme stříkáním, proto je zateplení běžného domu otázkou jediného dne. Montáž je navíc bezprašná a bezhlučná a je tak možné ji provést i v již zařízených domácnostech. Po skončení instalace zlikvidujeme veškerý odpad a poklidíme po sobě. Montáž Chytré izolace provádíme v průběhu celého roku, tedy i v zimě, kterýkoliv den v týdnu, až do teploty -38°C.

 

 

Chytrá izolace® díky svým vlastnostem zamezuje kondenzaci vlhkosti v konstrukcích, čímž zabraňuje vzniku plísní uvnitř konstrukcí a na jejich povrchu. To zaručuje dlouhou životnost a stabilitu nosných konstrukčních prvků.

 

 

Chytrá izolace® snižuje spotřebu energie až o 70%,  což je dáno její vzduchotěsností - kompaktní vrstvou, přes kterou teplo v zimě neuteče žádným nedokonalým detailem. V letním období Chytrá izolace® naopak nepustí teplo dovnitř. Odpadá tak nutnost pořizování drahé klimatizace.

 

Tradice a reference

Izolační pěna Icynene dlouhodobě vyhovuje požadavkům na úsporu energie, odolnost proti vlhkosti a plísním, kvalitu vzduchu uvnitř domů, akustickou ochranu i trvanlivost vlastností. Izolace Icynene je používána ve více než 30 zemích světa, v Severní Americe, Evropě, Asii a Austrálii.

Od roku 1986 bylo pěnou Icynene zaizolováno více než 400 000 budov po celém světě. Podle nezávislého průzkumu mezi téměř 3 000 staviteli v Severní Americe z roků 2010 – 2014 je izolační pěna Icynene považována po stránce kvality za číslo jedna mezi tepelnými izolacemi.

Tato izolace je již přes 25 let majoritní tepelnou izolací na trhu v Kanadě a USA.

Společnost LIKO-S byla založena v roce 1992. Jako první evropská firma jsme před 7 lety dovezli na naše trhy revoluční systém stříkané pěnové tepelné izolace z Kanady. Od té doby jsme instalovali Chytrou izolaci na více než 5-ti tisícovkách objektů po celé střední Evropě. Na instalaci systému zateplení Vám poskytneme pětiletou záruku.

 

Nechte Váš dům dýchat

Obálka domu ošetřená Chytrou izolací chrání Váš dům před negativními vlivy okolí, dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu domu, vytváří tak zdravé prostředí. Chytrá izolace zabraňuje kondenzaci vlhkosti a vzniku plísní.

Stříkaná tepelná izolace funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda – větrovka. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Dům dýchá. Izolace z vlny (vaty) jsou jako vlněný svetr – ve větru Vás neudrží v teple. I když jsou aplikovány v silné vrstvě, přesto jimi proudí vzduch a vlna je vlhká. Takový svetr je lépe nemít.

 

 

Jaké jsou výhody Chytré izolace®

Chytrá izolace® snižuje spotřebu energie na vytápění v zimě, což je dáno její vzduchotěsností - kompaktní vrstvou přes kterou teplo neuteče v žádném detailu. V letním období snižuje spotřebu energie na chlazení a nutnost pořízení klimatizace, protože nepustí teplo dovnitř - konstrukce střechy se neprohřeje.

Vytvoří souvislou nepropustnou vrstvu a eliminuje tak tepelné ztráty, které vznikají po chybách v zateplení klasickými izolacemi.

Chytrá izolace® nikdy nemění svůj tvar a objem - nikdy nesedá a nevytváří spáry - je bezešvá.

Chytrá izolace® zamezuje kondenzaci vlhkosti v konstrukcích, čímž je také zajištěna dlouhá životnost a stabilita nosných konstrukčních prvků. Díky zamezení kondenzace vlhkosti zabraňuje izolační pěna vzniku plísní v konstrukcích a také na jejich povrchu.

Díky aplikaci stříkáním lze běžný dům zateplit během jednoho dne - úspora času zateplení.

Stříkaná izolační pěna Icynene je díky svým parametrům odolává útokům hlodavců, především kun, které jsou schopné běžnou izolaci v podobě minerální vaty zcela zničit.

 

Je Chytrá izolace® vhodná pro nízkoenergetické domy? Ano!

Chytrá izolace® nachází nejširší uplatnění právě jako tepelně izolační vrstva v různých typech sendvičových konstrukcí, jejichž nosnou kostrou je buď dřevěný, nebo ocelový rám. Tyto typy nosných konstrukcí jsou dnes nejběžněji používány pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy, a to především díky dosažení co nejlepších tepelně technických vlastností. Nízkoenergetické a pasivní domy vykazují specifické vnitřní prostředí, které musí být zohledněno již v materiálovém návrhu.Použitím Chytré izolace® je u obalových konstrukcí dosaženo vysoké vzduchotěsnosti, což je mimo jiné základním předpokladem správného fungování jednotek nuceného větrání, které jsou dnes u nízkoenergetické a pasivní výstavby základními nástroji tvorby mikroklimatu.

 

» Izolace Icynene splňuje nejnáročnější potřeby Vašeho domu, včetně staveb nízkoenergetických a pasivních «

K čemu se dá Chytrá izolace® použít?


Díky neutuchajícímu vývoji nacházíme pro Chytrou izolaci stále nové a nové možnosti použití. Mezi ty nejběžnější patří ale stále

 • zateplení střech rodinných domů
 • zateplení podkroví
 • zateplení podlah a stropů
 • zateplení stěn obvodového pláště – fasády
 • zateplení dřevodomů – tolik běžné v Kanadě


Chytrá izolace je vhodná pro

 • zateplení rodinných domů
 • zateplení bytových domů
 • zateplení administrativních objektů, škol či nemocnic


Polotvrdá verze pěny Icynene může být použita pro

 • izolaci základů
 • izolaci sklepů
 • izolování technologických zařízení
 • izolování obytných domů, trucků a dalších
Archiv novinek
postaráme se o vás
Aleš Musil
Aleš Musil poradí Vám kompletně se všemi pracemi z rejstříku firmy Musil +420 602 539 205
ales.musil@musil.cz
Milan Duba
Milan Duba poradí Vám se sádrokartony, minerální podhledy, fasádou +420 606 117 447
milan.duba@musil.cz
Milan Modl
Milan Modl Chytrá izolace Jižní Čechy, Třebíč, Znojmo, České Budějovice
+420 725 939 368
milan.modl@musil.cz
Karel Jaroš
Karel Jaroš Chytrá izolace Vysočina, Znojemsko, Pelhřimov, Jihlava +420 606 038 834
karel.jaros@musil.cz
kontaktní formulář
Námi používané technologie