Kdo to s námi jednou zkusil, neopustí firmu Musil
rodinné řemeslo od roku 19O9
menu

Chytrá Izolace®

 

Chytrá izolace je systém zateplení izolační pěnou Icynene®, která je vyrobena na vodní bázi. Více než 29 let se s úspěchem používá v Kanadě a USA a stala se opakovaně nejoblíbenějším izolačním materiálem.

 

PRODUKTY CHYTRÉ IZOLACE :

 

MĚKKÁ PĚNA

 

Měkká kanadská pěna Icynene je díky otevřené buněčné struktuře difúzně otevřená, tzn. že dokáže „dýchat“ a propouští tak vzdušnou vlhkost včetně škodlivých látek a pachů ven z domu. Díky extrémně nízké nasákavosti nepotřebuje žádnou parozábranu a tím významně omezuje vnik plísní, bakterií a zamezuje šíření alergenů.

Nejrozšířenějším způsobem aplikace měkké pěnové izolace ICYNENE je nástřik mezi krokve na difúzní fólii.  Nehrozí žádné sesednutí, smrštění nebo vznik tepelných mostů u hůře přístupných míst – například okolo střešních oken nebo za pozednicí. Z vnitřní strany izolace se díky minimální nasákavosti pěny ICYNENE nepoužívá parozábrana a k zaklopení se nejčastěji používá sádrokarton. Naši odborní zástupci Vám rádi zajistí i montáž sádrokartonu.

Pro tuto pěny je vhodný i protipožární nástřik dle přání zákazníka na požadovanou třídu hoření.

Izolace ICYNENE vytváří zcela kompaktní neprůvzdušnou vrstvu. Vzniklá bariéra zabraňuje proudění horkého vzduchu do interiéru a vytváří tak účinnou ochranu střešní konstrukce před přehřátím.

V noci, když pak slunce přestane hřát, nevyzařuje díky difúzní otevřenosti tato izolace teplo do interiéru a Vy a Vaše děti můžete klidně spát v příjemném prostředí. Doporučujeme i větrat ale pouze v hodinách, kdy je vzduch nejchladnější.

Podívejte se, jak probíhá rekonstrukce střechy za jeden den, bez nutnosti zásahu do interiéru.

 

Chytrá izolace® zabraňuje proudění vzduchu

Stříkaná tepelná izolace.png Stříkaná tepelná izolace funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda – větrovka. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Dům dýchá …
Izolace z vlny
Izolace z vlny (vaty) jsou jako vlněný svetr – ve větru vás neudrží v teple. I když jsou aplikovány v silné vrstvě, přesto jimi proudí vzduch a vlna je vlhká.

Chytrá izolace® důkladně vyplní všechny prostory

 Chytrá izolace Icynene nikdy nesedá a po celou dobu životnosti stavby nemění svůj tvar ani objem. Je pružná, proto se neodděluje se od konstrukce a dokáže s konstrukcí pracovat. Díky otevřené buněčné struktuře Chytré izolace® dům dýchá.
Izolace z vlny
Izolace z vlny (vaty)  u kterých většinou vznikají značné netěsnosti. Ty mají za následek nemalé tepelné ztráty, protože špatně zaizolovaný detail je jako otevřené okno! Všechno teplo uteče jednou dírou!

Schéma průchodnosti

Schéma průchodnosti

Molekula vzduchu, která obsahuje vodní páru, je cca 10 × menší než molekula vody. Díky tomu projde drobnou buněčnou strukturou ICYNENE, avšak velká molekula vody již ne, a proto materiál nepřijme vodu. Díky vnitřní členitosti je izolace přímo neprůvzdušná.
 

Více informací na na webu Chytrá izolace®  

 

POLOTVRDÁ PĚNA SMARTISOL 200

Polotvrdá pěna Smartisol S200 je vhodná k zateplení difuzně uzavřených skladeb ze strany interiéru. Vzhledem k uzavřené struktuře buněk, funguje v konstrukci jako parobzda. Díky nízké tepelné vodivosti, lze aplikovat i menší tloušťky. Toho se často využívá při izolaci rozvodů tepla, nádrží, kontejnerů, vozidel, bazénů apod. Výhodou je vysoká životnost, přilnavosti takřka ke všem povrchům, nesesedání a jednolitá izolační vrstva bez tepelných mostů. Tuto pěnu lze aplikovat i pro venkovní použití v kombinaci s Polyurea, pokud není požadováno vysoké zatížení.

Aplikace je možná při běžné vlhkosti vzduchu a teplotami nad 10C.

eakce na oheň   E
Propustnost vody Krátkodobá nasákavost vody při částečném ponoření Wp ≤ 0,20 [kg/m2]
  Deklarovaná tepelná vodivost při stárnutí a +10°C Pro tl. Izolace d < 80 mm: λD = 0,030 [W/mK]
Pro tl. Izolace 80 ≤ d < 120 mm: λD = 0,029 [W/mK]
Pro tl. Izolace d ≥ 120 mm: λD = 0,028 [W/mK]
Propustnost vodních par   MU70
Pevnost v tlaku Pevnost v tlaku při 10% stlačení CS(10/Y)150
Hmotnost NF EN 1602 42 kg/m³

 

video aplikace tvrdé pěny SMARTISOL  a polyurey zde 

 

TVRDÁ PĚNA SMARTISOL 300

Tvrdá pěna SMARTISOL 300 je vhodná především na ploché střechy, kde vytváří plně pochozí, bezespárou izolační vrstvu, která nemění tvar, ani nijak nesesedá.

Plošný nástřik dokonale utěsní složité detaily kolem všech prostupů, klimatizačních jednotek apod. Plynule a bez napojování přejde i na svislé plochy atik a komínů. Objemová hustota této pěny je 60 kg/m3 a bezproblému si poradí i s vysokým zatížením například sněhu. Izolaci lze kombinovat s protipožárním nátěrem a nebo hydroizolační vrstvou Polyurea. Tato kombinace je vhodná i pro tvorbu zelených střech či teras, protože odolá i prorůstání kořenů rostlin.

Aplikace je možná za suchého počasí s minimálním větrem a teplotami nad 10C.

Reakce na oheň   E
Propustnost vody Krátkodobá nasákavost vody při částečném ponoření Wp ≤ 0,30 [kg/m2]
  Deklarovaná tepelná vodivost při stárnutí a +10°C Pro tl. Izolace d < 80 mm: λD = 0,029 [W/mK]
Pro tl. Izolace 80 ≤ d < 120 mm: λD = 0,028 [W/mK]
Pro tl. Izolace d ≥ 120 mm: λD = 0,027 [W/mK]
Propustnost vodních par   MU70
Pevnost v tlaku Pevnost v tlaku při 10% stlačení CS(10/Y)250
Hmotnost NF EN 1602 60 kg/m³

video aplikace tvrdé pěny SMARTISOL  a polyurey zde 

 

HYDROIZOLACE POLYUREA

Tento typ tekuté gumy, byl vyvinut speciálně pro aplikaci na PUR pěny. Slouží jako hydroizolační vrstva a zároveň i jako UV ochrana. Její předností je jednolitá vrstva kolem 2 milimetrů, bez spojů a spár. Lze ji aplikovat na rovné i svislé plochy, kdy dokonale kopíruje povrch a dostane se i do velmi nepřístupných míst. Může mít několik typů povrchových úprav a barev. Lze ji sladit k fasádě dle vzorníku RAL pomocí dodatečného nátěru. Je odolná vůči kořenům rostlin a snese i vysoké zatížení. Má široký rozsah aplikací od základů domu až po jeho střechu. Životnost této hydroizolace je přes 20 let.

Aplikace je možná při běžné vlhkosti vzduchu a teplotami nad 10C.

 
Minimální tloušťka 1,4 mm
Faktor odporu proti difúzi vodních par μ asi 2279
Odolnost vůči zatížení větrem > 50 kPa 
Odolnost vůči kořenům rostlin NPD
Odolnost vůči kluzkosti NPD

 

FASÁDNÍ SYSTÉMY

Provětrávaná fasáda plní podobnou funkci jako kůže na vašem těle. Chrání vaši budovu před negativními vlivy okolí, dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu v objektu, vytváří zdravé prostředí.

Co je to provětrávaná fasáda?

Provětrávaná fasáda plní podobnou funkci jako kůže na vašem těle. Chrání vaši budovu před negativními vlivy okolí, dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu v objektu, vytváří zdravé prostředí. Stěny jsou ošetřeny tepelnou “Chytrou izolací”, která nezadržuje vodu, ale propouští páry. Vrchní viditelnou vrstvu provětrávané fasády tvoří obkladové fasádní desky nebo panely.

Ty si můžete vybrat v nejrůznějších typech a odstínech. Desky provětrávané fasády jsou stálobarevné, mrazuvzdorné a odolné proti povětrnostním vlivům. Fasádní panely jsou přitom připevněny na rošt tak, že je dělí od tepelné izolace vzduchová mezera o šířce 4 cm. Z obou vrstev fasády se tak dobře odvádí vlhkost, v létě se vnitřní plášť domu snadněji ochlazuje.

Výhody Provětrávaných fasád

 

  • Stěna je po zateplení odvětrávaná, nedochází ke vzniku vlhkosti a kondenzaci vody.
  • Objekt se díky proudění vzduchu v létě rychleji ochlazuje. Nedochází k přehřívání.
  • Montáž provětrávaných fasád je snadná a rychlá. Provádí se tzv. suchou cestou.
  • Výměna fasádní desky je jednoduchá, což oceníte například v případě její poškození.

 

 

  

postaráme se o vás
Aleš Musil
Aleš Musil poradí Vám kompletně se všemi pracemi z rejstříku firmy Musil +420 602 539 205
ales.musil@musil.cz
Milan Duba
Milan Duba poradí Vám se sádrokartony, minerální podhledy, fasádou +420 606 117 447
milan.duba@musil.cz
Milan Modl
Milan Modl Chytrá izolace Jižní Čechy, Třebíč, Znojmo, České Budějovice
+420 725 939 368
milan.modl@musil.cz
Karel Jaroš
Karel Jaroš Chytrá izolace Vysočina, Znojemsko, Pelhřimov, Jihlava +420 606 038 834
karel.jaros@musil.cz
kontaktní formulář
Námi používané technologie