Kdo to s námi jednou zkusil, neopustí firmu Musil
rodinné řemeslo od roku 19O9
menu

Fasády

Živá fasáda - zateplení systémem Chytrá izolace ®


Živá fasáda vnese do vašeho domova pohodlí. Po celý rok se budete cítit příjemně. V zimě nebudete mrznout a v létě se váš dům nebude přehřívat. To vše díky našemu unikátnímu systému tepelné izolace, který výrazně snižuje náklady na vytápění v zimě a klimatizaci obytných prostor v létě. Navíc Živá fasáda je skutečně živá, protože propouští vodní páry a tím pádem dýchá s vámi.

Složení izolační vrstvy vychází z nejnovějších vědeckých poznatků. Celá izolační vrstva je plně prodyšná. Nedochází tak k nežádoucímu vlhnutí izolace. To je možné především díky speciální buněčné struktuře izolační pěny Icynene. Ta propouští vodní páry, ale zároveň nepropustí vodu z vnějšího prostředí a ani vítr ji neprofoukne.

 

Více na stránkách dodavatele ZDE


FASÁDY – ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY WEBER


Nabízíme několik izolací, které Vám pomohou v zateplení vaší fasády. Jednotlivé produkty nejen velmi dobře tepelně izolují, ale také poskytují protipožární ochranu a jsou zvukotěsné. Dále jistě oceníte odolnost zateplení kontaktní fasádou proti škůdcům, snadnou manipulaci s materiálem, dlouhou životnost a také nezávadný dopad na životní prostředí. Zateplení kontaktní fasádou má tedy mnoho předností, díky kterým bude váš domov rázem mnohem útulnější.

Zateplení minerální vlnou sníží náklady za vytápění
Zateplení fasády vatou se používá zejména u výškových a veřejných budov, ale své uplatnění najde i u rodinných domů. Nejčastěji je vlna vyráběna ze surovin, které se vyskytují po celém světe v hojném počtu. Jedná se o přírodní způsob zateplení, díky kterému znatelně snížíte spotřebu energie na vytápění. Díky více než desetiletým zkušenostem se můžete spolehnout, že svou práci vždy odvedeme poctivě. Jaké jsou výhody zateplení vlnou?

• zateplení minerální vlnou znatelně šetří energii, náklady za vytápění snížíte až o 60%
• díky speciální a spletité struktuře výborně redukuje hluk zvenčí
• je nehořlavá a po celou dobu si zachová celistvost a původní tvar


Jak se vlastně vata na zateplení vyrábí?
Litím roztaveného materiálu na rychle rotující kotouče vznikají jemná spletená vlákna, která jsou dále upravována do rolí a desek. Díky spletité struktuře mají schopnost zachycovat vzduch a poté perfektně tepelně a zvukově izolují.
Vlákna minerální vaty jsou stlačitelná až téměř na desetinu původní výšky. Instalace minerální vaty je nenáročná a flexibilní, je možné s ní vyplnit i prostory složitých tvarů.

Zateplení polystyrenem
Mezi nejvíce rozšířený způsob izolace patří bezesporu zateplování polystyrenem. Pěnový polystyren, který se pro tyto účely nejčastěji využívá, je vysoce kvalitní a zároveň levný. Tento materiál disponuje mnoha vlastnostmi, díky kterým dokonale zapadá do celého systému zateplování a úspory energií. Je velmi lehký a stabilní. Můžete ho bez obav brousit, řezat a lepit, nedráždí oči ani kůži. Po zabudování do fasády si uchovává svou strukturu. Investice se vyplatí, jelikož vám bude desítky let šetřit peníze!

Jaký typ polystyrenu zvolit?
Pro zateplování fasád se nejlépe hodí pěnový expandovaný polystyren EPS 70 F. Pokud vyžadujete vyšší pevnost zvolte verzi EPS 100 F. Chcete-li lepší tepelně-izolační vlastnosti, doporučujeme vám zvolit šedý polystyren s příměsí grafitu. Speciálním typem izolačního materiálu jsou soklové desky a desky Perimetr, které jsou vysoce odolné vůči vlhkosti a průrazu. Hodí se tedy zejména k izolaci částí budov, které jsou pod úrovní terénu.

Více na stránkách výrobce ZDE

postaráme se o vás
Aleš Musil
Aleš Musil poradí Vám kompletně se všemi pracemi z rejstříku firmy Musil +420 602 539 205
ales.musil@musil.cz
Milan Duba
Milan Duba poradí Vám se sádrokartony, minerální podhledy, fasádou +420 606 117 447
milan.duba@musil.cz
Milan Modl
Milan Modl Chytrá izolace Jižní Čechy, Třebíč, Znojmo, České Budějovice
+420 725 939 368
milan.modl@musil.cz
Karel Jaroš
Karel Jaroš Chytrá izolace Vysočina, Znojemsko, Pelhřimov, Jihlava +420 606 038 834
karel.jaros@musil.cz
kontaktní formulář
Námi používané technologie